Praktyki

Praktyki są obowiązkowym elementem programów studiów prowadzonych w Wydziale. Stanowią jednocześnie okazję do wykorzystania zdobytej w trakcie studiów wiedzy w praktycznym działaniu. Wydział posiada podpisane umowy z licznymi ośrodkami pracy pedagogicznej (oświatowymi, resocjalizacyjnymi, terapeutycznymi, a także instytucjami pozarządowymi), w których można zrealizować programy własnych praktyk.

Wszystkie wątpliwości związane z praktykami rozwiązuje koordynator praktyk dla danej specjalności w ramach studiów.

dr Katarzyna Dmitruk-Sierocińska –  kierownik praktyk studenckich
opiekun praktyk na studiach II stopnia, na kierunku pedagogika w zakresie pedagogika szkolna z elementami terapii pedagogicznnej

dr Elżbieta Aleksiejuk – opiekun praktyk na jednolitych studiach magisterskich na kierunku pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna

dr Joanna Kluczyńska – opiekun praktyk, na studiach I stopnia: na kierunku pedagogika w zakresie: pedagogiki resocjalizacyjnej i międzykulturowej, na studiach II stopnia na kierunku pedagogika w zakresie pedagogiki resocjalizacyjnej i profilaktyki społecznej oraz w zakresie pedagogiki społeczno-kulturowej.

dr Sławomir Stasiorowski – opiekun praktyk na studiach I stopnia na kierunku administracja

Terminarz praktyk na rok akademicki 2024/2025

W semestrze zimowym 2024/2025 praktykę realizują:

Studia I stopnia

III PRiM – 18.11-15.12.2024 (4 tygodnie)

III PRiMp – 18.11-15.12.2024 (4 tygodnie)

Studia jednolite magisterskie

III WEiPO – 18.11-24.11.2024 (1 tydzień)

III WEJA – 18.11-24.11.2024 (1 tydzień)

V WEiPO – 18.11-22.12.2024 (5 tygodni)

V WEJA – 18.11-22.12.2024 (5 tygodni)

W czasie trwania praktyk studenci są zwolnieni z zajęć dydaktycznych.

W semestrze letnim 2024/2025 praktykę realizują:

Studia I stopnia

II PRiM/PRiMp – 17.03-23.03.2025 (1 tydzień)

I Administracja – miesiące maj i czerwiec 2025

II Administracja – miesiące maj i czerwiec 2025

Studia jednolite magisterskie

III WEiPO – 17.03-23.03.2025 (1 tydzień)

III WEJA – 17.03-23.03.2025 (1 tydzień)

W czasie trwania praktyk studenci są zwolnieni z zajęć dydaktycznych.

W roku akademickim 2024/2025 i 2025/2026 (dotyczy studentów rozpoczynających naukę w roku akademickim 2024/2025) praktykę realizują:

Studia II stopnia

PSzETP (50 godz.)

PRiPSp (50 godz.)

PSK (50 godz.)

Studenci odbywają praktykę w dogodnym dla siebie czasie. Rozliczenie praktyk następuje na IV sem. w roku akademickim 2025/2026.

Regulaminy praktyk studenckich na kierunku pedagogika

Studia pierwszego stopnia:

Studia drugiego stopnia

Informacje o praktykach, stażach i wolontariatach

Oferta praktyk i wolontariatu:

• Wkręć się w Wolontariat! Uniwersytet Dzieci zaprasza! Co na Ciebie czeka? Ciekawe szkolenia, współpraca z naukowcami, świetna zabawa… i nie tylko! Sprawdzisz się w roli koordynatora warsztatów i opiekuna małych studentów. Rozwiniesz umiejętność pracy w zespole i zarządzania czasem. A przede wszystkim przeżyjesz niezapomnianą przygodę! Chcesz działać razem z nami i pozytywnie zmieniać edukację? Zapoznaj się z rodzajami wolontariatu, które oferujemy. https://fundacja.uniwersytetdzieci.pl/wolontariat
  • Dzienny Dom Pomocy Centrum Alzheimera wznowił swoją pracę po przerwie spowodowanej epidemią. Pierwsze grupy pensjonariuszy już uczestniczą w zajęciach plastycznych, psychologicznych oraz treningu funkcji poznawczej. Centrum Alzheimera zaprasza do współpracy http://www.ca.waw.pl/praktyki-oraz-wolontariat/

Oferta praktyk i wolontariatu w Katolickiej Fundacji Pomocy Osobom Uzależnionym i Dzieciom KARAN

Oferty praktyk: http://www.um.warszawa.pl/dla-mieszkancow/naukowa-warszawa

Wolontariat w Dziecięcym Uniwersytecie Ciekawej Historii

Ogłoszenia:

Pomoc dzieciom w nauce Zaangażuj się w pomoc dzieciom w świetlicy prowadzonej przez Powiślańską Fundacje Społeczną!
Poszukujemy wolontariuszy do pomocy w nauce dzieciom i nadrabianiu zaległości szkolnych w formie indywidualnych korepetycji prowadzonych raz w tygodniu dla naszych podopiecznych.
Zajęcia odbywają się w naszej świetlicy dla dzieci w Warszawie:
– od poniedziałku do czwartku, godz. 16-17, ul. Czerniakowska 205.
Przyjmujemy też chętnych do współpracy w trakcie innych zajęć, wyjść i zabaw w godz. 15-20.
Jeśli chcesz podzielić się swoimi umiejętnościami w dobrym celu, pracować w fajnym zespole, zmieniać świat na lepsze, to dołącz do nas!
Od ponad 30 lat w Powiślańskiej Fundacji Społecznej troszczymy się o dzieci ubogie, zmarginalizowane i zagrożone zabraniem do domów dziecka. Pomagaj z nami! https://ochotnicy.waw.pl/oferta/2343