Studentki I SJ uczestniczkami warsztatów w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej im. Komisji Edukacji Narodowej w Warszawie

W dniu 9 października br. roku studentki I roku jednolitych studiów magisterskich wzięły udział w warsztatach zorganizowanych przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką w Warszawie, przy ul. Gocławskiej 4. Tematem warsztatów było Wykorzystanie elementów czytania wrażeniowego w pracy z dzieckiem w wieku przedszkolnym. Studentki miały okazję poznać metodę czytania wrażeniowego według koncepcji Małgorzaty Swędrowskiej oraz odkryć interesujące strategie pracy z dzieckiem. Trzygodzinna sesja poprowadzona przez Panią Iwonę Leszczyńską-Wójcik, wieloletnią nauczycielkę wychowania przedszkolnego, spotkała się z żywym zainteresowaniem. Studentki otrzymały niezwykłą dawkę wiedzy teoretycznej i praktycznej. Na kanwie teorii prowadząca zaproponowała liczne innowacyjne metody pracy z małym dzieckiem.

Dziękujemy Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej im. Komisji Edukacji Narodowej w Warszawie za możliwość uczestniczenia w warsztatach.

Organizatorem spotkania była Pracownia Pedagogiki Przedszkolnej i Wczesnoszkolnej.