Welcome Point Wydziału Nauk Społecznych ChAT przyjmuje pierwszych gości!

Miło nam poinformować o nawiązaniu współpracy Wydziału Nauk Społecznych z Regionalnym Kolegium Kształcenia Nauczycieli  Humanitarno-Technologicznej Akademii w Krzemieńczuku (obwód połtawski) na Ukrainie. W dniu 2 marca 2023 odbyło się pierwsze spotkanie kierownictwa obu instytucji. Spotkanie przebiegało w formule hybrydowej na platformie zoom i stacjonarnie – na Wydziale Nauk Społecznych ChAT. Uczelnię ukraińską podczas spotkania stacjonarnego reprezentowała zastępczyni dyrektora p. Natalia Denha, zaś online połączyli się pozostali członkowie kierownictwa kolegium. Ze strony WNS w spotkaniu uczestniczyła dziekan WNS prof. dr hab. Renata Nowakowska-Siuta oraz prodziekan WNS dr Izabela Kochan, rolę tłumacza języka ukraińskiego pełnił kierownik dziekanatu mgr Jarosław Zabrocki. Podczas spotkania omówione zostały kierunki przyszłej współpracy obu instytucji.