Nota z XI Ogólnopolskiego Zjazdu Pedagogicznego

W dniach 20 do 22 września b.r., w Auli Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, oraz w gmachu Collegium Juridicum Novum  UAM odbył się XI Ogólnopolski Zjazd Pedagogiczny, organizowany przez środowisko Polskiego Towarzystwa Pedagogicznego oraz Wydział Studiów Edukacyjnych UAM.  Była to okazja do spotkania i debaty naukowej uczonych z licznych ośrodków akademickich w Polsce i podejmowania wspólnego namysłu nad aktualnym stanem kultury, a w jej ramach szczególnie edukacji, w wymiarze globalnym, europejskim, krajowym, a także indywidualnym. W podsumowaniu organizatorów czytamy że „Zjazd był również okazją do integracji środowiska.  Pozytywna atmosfera była wyraźnie wyczuwalna w trakcie całego Zjazdu, towarzyszyła w każdym punkcie jego bogatego programu, był kontynuacją tradycji organizowania regularnych spotkań naukowych polskiego środowiska pedagogicznego.” Nasz Wydział reprezentowała podczas obrad Zjazdu Pani dziekan prof. dr hab. Renata Nowakowska-Siuta.

Podziękowaniami za udział wydarzeniu