POCZTA STUDENCKA
Zgodnie z Regulaminem Studiów w Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawiekażdy student ma obowiązek korzystania z poczty w domenie chat.edu.pl Wymagane jest regularne sprawdzanie poczty elektronicznej z częstotliwością pozwalającą na utrzymywanie kontaktów.
Instrukcja logowania do poczty studenckiej.
OGŁOSZENIA
Wszystkie ogłoszenia dotyczące spraw studenckich są umieszczane w zakładce Informacje i ogłoszenia Studenci naszego Wydziału są proszeni o systematyczne sprawdzanie informacji i ogłoszeń. Umieszczane są tam informacje o odwołanych zajęciach, ważnych wydarzeniach itp.
USOSweb
USOS to Uniwersytecki System Obsługi Studiów. Aplikacja stowarzyszona USOSweb jest rozszerzeniem systemu USOS i stanowi główny interfejs dla nauczycieli akademickich oraz studentów. USOSweb pozwala na przeniesienie na płaszczyznę elektroniczną wielu usług, czynności i procedur wykonywanych przez nauczycieli akademickich
i studentów, które są związane z organizacją i dokumentacją przebiegu studiów.
Loginem jest numer PESEL, hasło takie samo jak przy logowaniu się na stronę rekrutacji IRK.
W przypadku studentów zagranicznych identyfikatory są nadawane indywidualnie przez dziekanaty.
Problemy z logowaniem należy zgłaszać do dziekanatu.
Studenci ChAT mogą pobierać aplikację mobilną na urządzenia z systemem Android i iOS, która usprawnia dotarcie do kluczowych danych systemu USOS. Program składa się z kilku modułów. Jedna z części pozwala na zapoznanie się z ogólnymi informacjami na temat programu. Pozostałe zawierają m.in. aktualności, plany zajęć, oceny. Do pobrania w Google Play i App Store.
NARZĘDZIA NAUCZANIA ZDALNEGO
W Wydziale Nauk społecznych ChAT, w przypadku realizacji zajęć w trybie zdalnym, należy pracować z wykorzystaniem następujących narzędzi informatycznych:
- MS Teams – aplikacja dostępna dla studentów ChAT w ramach dostępu do pakietu MS Office 365, dane są przesyłane przez Dział IT na pocztę studencką
Instrukcja obsługi - e-ChAT – platforma e-learningowa Moodle, student korzystający z platformy po raz pierwszy zobowiązany jest do samodzielnego założenia sobie konta na e-ChAT (Zaloguj się->Zacznij teraz od utworzenia nowego konta).
WSPARCIE
Dostępne są następujące formy wsparcia:
- Akademickie Poradnictwo Psychologiczne
- Poradnictwo w ramach Biura ds. Osób z Niepełnosprawnych
- Poradnictwo Biura Karier
- Pomoc materialna
Pomocy w kwestii dotyczącej organizacji studiów udzielają: Opiekunowie studiów oraz Prodziekan WNS
************************************************************************************************************
PYTANIA I ODPOWIEDZI
- Co to jest pkt ECTS? ECTS (Europejski System Transferu Punktów) jest zbiorem procedur, które zostały opracowane przez Komisję Europejską. Jego zasadniczym celem jest ujednolicenie reguł prawnych odnoszących się do procesu organizacji studiów oraz znaczące usprawnienie samego studiowania na europejskich uczelniach. 1 punkt ECTS = 25-30 godzin pracy. Punkty ECTS można zdobyć tylko i wyłącznie po wykonaniu wymaganej pracy i zaliczeniu danego przedmiotu – liczba punktów ECTS za zaliczenie danego elementu programu studiów ma charakter bezwzględny i nie zależy od uzyskanej oceny.
- Jak złożyć podanie? Wszelkie podania w Wydziale Nauk Społecznych należy najpierw składać poprzez USOSweb, po zalogowaniu się na indywidualne konto (zakładka->Dla Studentów->Podania). Odpowiedź na złożone podanie również jest widoczna na stronie usosweb.chat.edu.pl
- Jak zapisać się na fakultety/lektoraty? Po zalogowaniu się na stronie USOSweb wybieramy zakładkę ->Dla Studentów->Rejestracja i zapisujemy się na wybrany przedmiot – możliwe wyłącznie gdy rejestracja jest oznaczona jako aktywna.
- Jak zwracać się do wykładowców? Zajęcia prowadzone są przez magistrów, doktorów, doktorów habilitowanych i profesorów. Jak nie popełnić faux pas i nie zmniejszyć rangi któregoś z Twoich prowadzących? Wiedzieć, jaki tytuł/stopień naukowy ma dany wykładowca! Jak to sprawdzić? W USOSweb! Pamiętaj, że do doktora habilitowanego zwracamy się Profesorze! Zwracając się do osób duchownych używamy dodatkowo słowa księże przed tytułem/stopniem naukowym.
- Gdzie sprawdzić terminy dyżurów nauczycieli akademickich? Informacje o dyżurach są dostępne na stronie Wydziału w zakładce terminy konsultacji oraz na stronie USOSweb (wyszukujemy osobę w katalogu).
- Co zrobić w przypadku przekroczenia dopuszczalnej liczby nieobecności? Nieobecność na zajęciach usprawiedliwia zaświadczenie lekarskie. Jeśli masz nieobecność skontaktuj się jak najszybciej z prowadzącym zajęcia, który ustali z Tobą czy i pod jakimi warunkami możesz zaliczyć przedmiot.
- Kto może być zwolniony z obowiązku odbywania zajęć wychowania fizycznego? Student, którego stan zdrowia nie pozwala na udział w zajęciach WF (zwolnienie lekarskie) oraz student, który uzyskał zaliczenie z WF na innej uczelni wyższej. W tym wypadku należy skontaktować się z osobą prowadzącą zajęcia w celu przedstawienia stosownych dokumentów.
*******************************************************************************************************
Hymn studencki
Gaudeamus igitur/ Radujmy się więc
Gaudeamus igitur, iuvenes dum sumus/ Radujmy się więc, dopókiśmy młodzi.
Gaudeamus igitur, iuvenes dum sumus!/ Radujmy się więc, dopókiśmy młodzi!
Post iucundam iuventutem,/ Po przyjemnej młodości,
post molestam senectutem,/ po uciążliwej starości,
nos habebit humus,/posiędzie nas ziemia,
nos habebit humus./posiędzie nas ziemia.
Vivat Academia, vivant professores./Niechaj żyje Akademia, niech żyją profesorowie.
Vivat Academia, vivant professores!/Niechaj żyje Akademia, niech żyją profesorowie!
Vivat membrum quodlibet,/ niech żyje każdy członek [naszej społeczności],
Vivant membra quælibet,niech żyją wszyscy [członkowie] z osobna,
semper sint in flore, semper sint in flore!/niechaj kwitną zawsze, niechaj kwitną zawsze!