Ułatwienia dostępu

Współpraca międzynarodowa

Wydział Nauk Społecznych aktywnie realizuje uczelnianą Deklarację Programu Erasmus. Wykładowcy i studenci uczestniczą w wymianach międzynarodowych z uczelniami partnerskimi, szkoleniach oraz wspólnych projektach dydaktycznych i naukowych.

„(…) Zgodnie ze swoją misją Akademia dąży do jak najszerszej współpracy naukowej, która uwzględniać będzie kontekst międzykulturowy, ekumeniczny i międzyreligijny. Jednym z narzędzi umożliwiającym pogłębienie kontaktów naukowych i międzykulturowych jest dla Akademii program Erasmus+. Doceniając wartość różnorodności, której laboratorium pod względem kulturowym, religijnym i ekumenicznym jest Akademia, dostrzegamy wagę i potencjał studiów zagranicznych. Chcemy dzięki programowi Erasmus+ umożliwić naszym studentom poszerzenie swoich studiów poprzez ofertę studiów zagranicznych w naszych partnerskich uczelniach, co pozwoli nie tylko zrealizować studentom przewidziany dla ich studiów program, ale poszerzyć go o kontakt z teologią, pedagogiką czy pracą socjalną uprawianą w innym kontekście kulturowym. Temu celowi służyć będzie także oferta staży u partnerów zagranicznych. Również wizyty w Akademii wykładowców oraz studentów z naszych partnerskich instytucji sprzyjają kontaktowi naszych studentów z europejską różnorodnością. Zajęcia prowadzone przez przyjeżdżających wykładowców z naszych partnerskich uczelni wzbogacają program kursów oferowany naszym studentom w Warszawie. Akademia dba o to, by prowadzone w niej studia uzyskiwały najwyższe oceny ewaluacyjne na gruncie krajowym, a także spełnia wszystkie kryteria konieczne do tego, by w oparciu o system ECTS prowadzone w jej ramach programy studiów i kursy były uznawane przez jej partnerów w Unii Europejskiej, jak również uznaje w ramach prowadzonych przez siebie programów studiów kursy przeprowadzone w uczelniach zagranicznych. Poprzez kursy językowe ujęte standardowo w programach studiów wspieramy gotowość studentów do wyjazdów zagranicznych, doceniając znaczenie takich studiów dla pogłębienia europejskiej tożsamości. Działając w zróżnicowanym kulturowo i wyznaniowo środowisku, Akademia jest miejscem inkluzyjnym, stąd stałe wysiłki, by wszyscy jej studenci mieli równy dostęp do wszystkich elementów oferty studiów, w tym także studiów zagranicznych.

Od 1.10.2022 w Wydziale Nauk Społecznych ChAT istnieje Welcome Point którego celem jest wspieranie studentów Wydziału, w szczególności studentów i wykładowców zagranicznych i niepolskojęzycznych. Punkt odpowiada także za przygotowanie nowych materiałów o Wydziale, m.in. folderów informacyjnych, strony internetowej w języku angielskim oraz aplikacji mobilnej, które maja powstać w najbliższych miesiącach. Punkt zajmuje się również wsparciem współpracy międzynarodowej Wydziału i jest otwarty dla zagranicznych gości, m.in. wykładowców wizytujących. W Welcome Point:

  • studenci-obcokrajowcy mogą uzyskać informacje na temat procesu studiowania i funkcjonowania w Uczelni
  • studenci niepolskojęzyczni mogą otrzymać informacje o lektoracie języka polskiego w ChAT oraz materiały do samodzielnej nauki
  • wszyscy studenci mogą otrzymać informacje o działalności Wydziału, organizowanych wydarzeniach oraz ofercie pomocowej Uczelni
  • wykładowcy i goście zagraniczni mogą korzystać z miejsca do pracy.
Facebook
Facebook
YouTube
Instagram