Zaproszenie na uroczystość nadania tytułu doktora honoris causa profesorowi Zbyszkowi Melosikowi

Jego Magnificencja Rektor i Senat Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie zapraszają
na uroczystość nadania tytułu Doktora Honoris Causa

Panu Prof. dr. hab. Zbyszkowi Melosikowi

Dziekanowi Wydziału Studiów Edukacyjnych dwóch kadencji, a obecnie prorektorowi Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, stypendyście Polsko-Amerykańskiej Komisji Fulbrighta, wybitnemu pedagogowi, politologowi i socjologowi kultury.

Senat Akademii przyznał ten zaszczytny tytuł jednogłośnie na wniosek dziekan Wydziału Nauk Społecznych, po pozytywnej opinii Rady Wydziału oraz władz Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie, w uznaniu dla osiągnięć naukowych Profesora Zbyszka Melosika w dziedzinie nauk społecznych w Polsce i za granicą oraz Jego wyjątkowych dyspozycji akademickich, pasji i pracy twórczej na rzecz dialogu międzydyscyplinarnego i międzykulturowego.

Uroczystość odbędzie się: 1 grudnia 2022 roku w auli Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie przy ul. Broniewskiego 48, o godz. 12.00

Przebieg uroczystości:

• Hymn Państwowy
  • Otwarcie uroczystości i przemówienie JM Rektora Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie Abp. prof. dr. hab. Jerzego (Pańkowskiego)
  • Odczytanie uchwały Senatu ChAT w sprawie nadania tytułu Doktora Honoris Causa Prof. dr. hab. Zbyszkowi Melosikowi
  • Laudacja Prof. dr hab. Renaty Nowakowskiej-Siuty Dziekan Wydziału Nauk Społecznych ChAT
  • Odczytanie treści dyplomu i wręczenie go Doktorowi Honoris Causa
  • Hymn Gaude Mater Polonia
  • Wykład Doktora Honoris Causa Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie Prof. dr. hab. Zbyszka Melosika
  • Hymn Gaudeamus Igitur
  • Zamknięcie uroczystości przez JM Rektora Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie Abp. prof. dr. hab. Jerzego (Pańkowskiego)