Wizyta gości z Holandii w Wydziale Nauk Społecznych ChAT

W dniach 6-7 czerwca 2023 roku po raz drugi gościliśmy w Wydziale Nauk Społecznych ChAT grupę studentów kierunku praca socjalna z Christelijke Hogeschool Ede w Niderlandach/Holandii. Grupa 16 studentek i studentów wraz z dwojgiem wykładowców Annemiek Stam-Hoogstrate i Lambertem Psterkamp odwiedziła Chrześcijańską Akademię Teologiczną w Warszawie oraz kilka placówek zajmujących się działalnością pomocową kierowaną do różnych grup społecznych. Studenci odwiedzili Fundację La Strada (zajmującą się przeciwdziałaniem handlowi ludźmi i współczesnym formom niewolnictwa), Chrześcijański Ośrodek Terapeutyczny dla Osób Bezdomnych i Uzależnionych „Nowy Początek”, Dom Kultur na warszawskiej Pradze (miejsce spotkań, wsparcia i rozwoju dla ludzi z różnych narodów, gdzie studenci mogli wziąć aktywny udział w Bazarze pomocy – Fair Care) oraz warszawską siedzibę Armii Zbawienia.

We wtorkowe popołudnie studenci holenderscy spotkali się ze swoimi polskimi koleżankami i kolegami w siedzibie Akademii, gdzie przedstawili stosowane w Holandii modele pracy z osobami potrzebującymi wsparcia w różnych aspektach życia, a następnie wspólnie dyskutowali na temat wyzwań związanych z pracą wśród dzieci i młodzieży. Nad organizacją wizyty gości z Holandii czuwały dr Joanna Kluczyńska, dr Anna Walczak i mgr Elżbieta Byrtek.