Uroczystość nadania medalu za „Zasługi dla ChAT” prof. dr hab. Renacie Nowakowskiej-Siucie

Dnia 24 czerwca odbyło się ostatnie posiedzenie Senatu Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej kadencji 2020-2024. W trakcie posiedzenia miała miejsce uroczystość nadania medalu za „Zasługi dla ChAT” prof. dr hab. Renacie Nowakowskiej-Siucie, wieloletniemu pracownikowi naszej Akademii.

Medal jest wyróżnieniem dla osób w szczególny sposób zasłużonych dla Akademii w zakresie:

• akademickiej działalności organizacyjnej, badawczej, dydaktycznej;
  • budowania krajowej i międzynarodowej współpracy akademickiej;
  • tworzenia więzi ekumenicznych i międzyreligijnych;
  • krzewienia wolności sumienia i wyznania oraz wolności poszukiwań.

W przemówieniu uzasadniającym wniosek, JM Rektor abp prof. dr hab. Jerzy (Pańkowski) podkreślił zasługi i długoletnie zaangażowanie Pani Profesor w funkcjonowanie Akademii. Rektor wskazał na wybitne osiągnięcia naukowe i organizacyjne mające ogromny wpływ na rozwój Wydziału Nauk Społecznych w czasie pełnienia przez Panią Profesor funkcji Dziekana WNS, w tym uzyskanie uprawnień doktorskich w dyscyplinie pedagogika oraz wkład w rozwój infrastruktury, poprzez inicjowanie i realizację działań w ramach projektów współfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego prowadzonych w ChAT. Działalność organizacyjna Pani Dziekan znacząco wpłynęła na wzmocnienie działalności naukowej i badawczej oraz otwarcie na praktyczne rozwiązania i ich wdrożenia, a także wzmocnienie współpracy międzynarodowej Wydziału Nauk Społecznych ChAT. Należy podkreślić, że działalność organizacyjna Pani Dziekan w znacznym stopniu skupiała się na nadaniu odpowiedniej rangi jakości kształcenia oraz stworzeniu mechanizmów ich ciągłego monitorowania i doskonalenia.

Uchwała Senatu ChAT w sprawie nadania prof. dr hab. Renacie Nowakowskiej- Siucie medalu za „Zasługi dla ChAT”  podjęta została jednogłośnie!

Pani Dziekan, wyraźnie wzruszona, wygłosiła krótkie, ale poruszające przemówienie, w którym podziękowała za uznanie jej pracy.

Cała uroczystość była nie tylko hołdem dla Pani Profesor, ale także przypomnieniem o wartości, jaką przynosi zaangażowanie i pasja w pracy na rzecz społeczności akademickiej.