Zapraszamy na drugie otwarte seminarium Zespołu Międzynarodowych Badań Porównawczych, które odbędzie się 15. lutego 2022 w godz. 11.00 – 13.30 w formule hybrydowej: w auli Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie (ze względu na pandemię prosimy o zachowanie zasady dystansu oraz zaopatrzenie się w maseczki ochronne) oraz na platformie zoom (dostęp on-line od godz. o 10.30 link udostępniamy po wcześniejszym zgłoszeniu pod adres: a.kujawska@chat.edu.pl)
Wykład pod tytułem: „Niemcy-Polacy. Kultura pamięci w procesie transformacji” wygłosi Pani Profesor Anna Wolff-Powęska. Po wykładzie zapraszamy do dyskusji a po seminarium osoby obecne w auli na kawę i herbatę w kuluarach.
Prof. dr hab. Anna Wolff-Powęska, politolożka, historyk idei, wybitna znawczyni historii i kultury Niemiec oraz relacji polsko-niemieckich. Jest emerytowanym profesorem UAM. W latach 1990–2004 kierowała Instytutem Zachodnim w Poznaniu. Jest jednym z najważniejszych polskich ekspertów w dziedzinie historii Niemiec oraz stosunków polsko-niemieckich. Za dokonania naukowe i za zasługi dla polsko-niemieckiego pojednania oraz rozwoju stosunków polsko-niemieckich została odznaczona Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski. Otrzymała także między innymi Nagrodę im. Ryszarda Kapuścińskiego ustanowioną przez Marszałka Województwa Wielkopolskiego (2008), Nagrodę Obywatelską (2014), Nagrodę Uniwersytetu Europejskiego Viadrina (2016) oraz Nagrodę Dialogu redakcji polsko-niemieckiego czasopisma „Dialog” oraz Federalnego Związku Towarzystw Niemiecko-Polskich (2019).