Ułatwienia dostępu

9. KONFERENCJA DUSZPASTERSKA

30 listopada 2019 roku | sobota | godziny 10.00-16.00
Warszawa | ul. Miodowa 21 | Centrum Luterańskie

Temat: Poradnictwo pastoralne w rodzinie. Możliwości i ograniczenia

Rodzina zdaje się być naturalnym podmiotem specjalistycznej opieki duszpasterskiej, jednocześnie z punktu działań natury psychologicznej i psychoterapeutycznej stanowi jeden z najtrudniejszych i najbardziej skomplikowanych obszarów oddziaływań, za równo dla duszpasterza, jak i przede wszystkim dla członków rodziny. Wejście w te obszary, a także poszukanie odpowiedzi na pytanie czy pewne założenia teoretyczne leżące u podstaw psychoterapii rodzinnej są nadal aktualne w odniesieniu do współczesnego modelu rodziny, to będą punkty startowe dla całej konferencji.

GŁÓWNY WYKŁADOWCA:

  • dr Olgierd Benedyktowicz

Psycholog (II stopień specjalizacji w psychologii klinicznej człowieka dorosłego), psychoterapeuta. Przez wiele lat pracował w Szpitalu Psychiatrycznym w Warszawie (Szpital Nowowiejski) oraz w Poradni Zdrowia Psychicznego. Wieloletni biegły sądowy w sprawach dotyczących osób uzależnionych. Adiunkt, a potem wykładowca w Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie w Katedrze Podstawowych Problemów Wychowania. Odbył 2 letnie studia w Candler School of Theology w Emmory University w Atlancie w Stanach Zjednoczonych w zakresie poradnictwa pastoralnego.

Zagadnieniem poradnictwa pastoralnego oraz psychoterapii zajmował się podczas swoich kilkuletnich studiów i programów naukowych w Ameryce, między innymi w Pittsburgh Theological Seminary w Pittsburghu w Pennsylwanii oraz w Brite University w Fort Worth w Teksasie. Autor książek ,,Duszpasterstwo i psychoterapia”, ,,Opieka-relacja rozwój. Pedagogiczny wymiar poradnictwa pastoralnego” oraz artykułów dotyczących psychoterapii i poradnictwa pastoralnego. Członek wielu towarzystw naukowych między innymi American Association of Pastoral Councelors. Wykładowca w Seminarium Teologicznym im. Jana Łaskiego w Kościele Ewangelicko-Metodystycznym oraz w Prawosławnym Seminarium Duchownym w Warszawie.

MODERATORZY WARSZTATÓW:

  • dr Olgierd Benedyktowicz
    Temat: Praca z rodziną pacjenta psychiatrycznego
  • Magdalena Fornal
    Temat: Praca z rodziną – dialog i motywacja

Specjalista pracy z rodziną; organizator pieczy zastępczej w Centrum Pieczy Zastępczej i Wspierania Rodziny w Gliwicach, certyfikowany specjalista terapii uzależnień (SP/0795/2013), psychoterapeuta poznawczo-behawioralny w trakcie certyfikacji, a także streetworker, kurator społeczny rodzinny, pedagog i socjolog. Absolwentka podyplomowych mediacji i negocjacji społecznych oraz organizacji i zarządzania jednostkami pomocy społecznej. W latach 2014-2017 pełniła funkcję koordynatora Ośrodka Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem w Gliwicach i jego filiach. Od 2 października wykładowca w Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej.

  • dr hab. Anna Kalisz
    Temat: Praca z rodziną w mediacji

Radca prawny, wieloletni mediator sądowy, obecnie pracownik V Wydziału Prawa Europejskiego Biura Orzecznictwa NSA, wykładowca uniwersytecki. Dotychczasowy dorobek naukowo-badawczy obejmuje około 100 publikacji naukowych, w tym z zakresu alternatywnego rozwiązywania sporów, zwłaszcza mediacji. Współpracowała jako wykładowca z Wydziałami Prawa UMCS, UWM, UŚ, UŁ oraz z Instytutem Filozofii UAM, jak również Krajowym Centrum Szkolenia Kadr Sądów Powszechnych i Prokuratur, obecnie KSSiP, (2007–2012). W latach 2008–2014 prowadziła zajęcia dla aplikantów w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Lublinie oraz dla OIRP w Katowicach. Organizowała również i prowadziła zajęcia na studiach podyplomowych pt. „Negocjacje i Mediacje Społeczne” dla ROPS w woj. Śląskim, od 2017 roku współpracuje z Center for the Theory and Philosophy of Human Rights przy WPiA UŁ, a od 2018 r. jest wykładowcą Krajowej Szkoły Sądów i Prokuratury. Od 2006 do 2008 roku pracowała w Kancelarii Adwokackiej – Janusz Łomża, Lublin (www.jlomza.pl), a obecnie jest członkiem Okręgowej Izby Radców Prawnych w Lublinie. Również od 2006 roku mediator sądowy  (2011 – współpraca z Ośrodkiem Mediacji przy WPiA UŚ; w latach 2014–2016 prowadzenie mediacji  jako mediator-specjalista w Ośrodku Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem w ramach  projektu Ministerstwa Sprawiedliwości), a od 2016 r. ekspert w VII Wydziale Prawa Europejskiego  Biura Orzecznictwa NSA.

ZGŁOSZENIA
Prosimy o zgłoszenie swojego udziału w konferencji do 16 listopada pod numerem telefonu 605 937 035.

OPŁATA
Opłata konferencyjna na miejscu: 50 zł (w tym całodzienny catering).

PARTNERZY
Centrum Mediacji, Superwizji i Poradnictwa www
Centrum Mediacji i Poradnictwa www
Polskie Towarzystwo Opieki Duchowej w Medycynie www

9. KONFERENCJA DUSZPASTERSKA

Facebook
Facebook
YouTube
Instagram