Ułatwienia dostępu

Relacja z warsztatów „Rysa na obrazie – o roli stereotypów w postrzeganiu wizerunku kobiet”

W dniu 18 marca br. roku studentki V SJ i I PSzETP wzięły udział w warsztatach zorganizowanych przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką w Warszawie. Spotkanie było doskonałą okazją do rozbudowania wiedzy akademickiej o aspekt praktyczny.

Jak wygląda obraz kobiety w literaturze, sztuce, mediach i reklamie? Czy feminizacja zawodów to rzeczywistość, czy jedynie mit? A co z językiem – skąd wzięły się feminatywy, jak wzbogacają polszczyznę i czy mają szansę na stałe zadomowić się w naszej codzienności?  Od wieków społeczne schematy definiowały kobiecą tożsamość, a współczesne media wciąż wpływają na sposób, w jaki postrzegamy siebie i innych. Stereotypy kształtują nasze przekonania, potrzeby, wybory zawodowe i życiowe, często ograniczając kobiety i narzucając im określone wzorce. Jakie są konsekwencje takiego myślenia? Na te i wiele innych pytań uzyskałyśmy odpowiedzi na czterogodzinnym spotkaniu „Rysa na obrazie – o roli stereotypów w postrzeganiu wizerunku kobiet” prowadzonym przez Panią Katarzynę Gołubiew. Studentki wzięły udział w ożywionych rozmowach, ćwiczeniach i warsztatach, w czasie których z zaangażowaniem dzieliły się swoją wiedzą, przemyśleniami i refleksjami.

Serdecznie dziękujemy Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej im. Komisji Edukacji Narodowej w Warszawie za zorganizowanie jakże ważnych i ciekawych warsztatów. Szczególnie dziękujemy za ćwiczenie z diamentem – na zawsze pozostanie ono z nami. Organizatorem spotkania była Pracownia Pedagogiki Przedszkolnej i Wczesnoszkolnej.

Facebook
Facebook
YouTube
Instagram