Wizyta studentów z Chrześcijańskiego Uniwersytetu w Ede (Christelijke Hogeschool Ede)

W dniach 7 i 8 czerwca Wydział Nauk Społecznych ChAT gościł studentów z Chrześcijańskiego Uniwersytetu w Ede. Celem wizyty była realizacja projektów związanych ze sposobami rozwiązywania problemów z obszaru pracy socjalnej, takich jak ubóstwo, handel ludźmi, bezdomność i uchodźctwo. Goście razem ze studentami ChAT odwiedzili organizacje zajmujące się tymi zagadnieniami: Centrum Pomocy Bliźniemu MONAR-MARKOT, Fundację LA Strada, Krajową Radę Ekumeniczną, Diakonię oraz „Nowy Początek” – chrześcijański ośrodek terapeutyczny dla osób bezdomnych i uzależnionych. Była również okazja do zaprezentowania podejmowanych na ChAT działań, związanych z pomocą dla uchodźców z Ukrainy. Obyło się spotkanie w punkcie Pomocne Bielany. Goście mieli okazję przyjrzeć się lekcjom języka polskiego dla uchodźców oraz wzięli udział w zajęciach z dziećmi. Ważnym punktem wizyty było spotkanie ze studentami ChAT na uczelni, w czasie którego goście z Holandii przedstawili prezentacje dotyczące pracy socjalnej w ich kraju. Była to również okazja do ciekawej dyskusji.