„Erasmus+ Role Models”

W dniach 9.05-12.05 w ramach Europejskiego Projektu „Erasmus+ Role Models”  (Przykład do naśladowania)  ponad 100 nauczycieli, wykładowców, ekspertów  z 27 krajów Unii Europejskiej wybranych przez poszczególne agencje narodowe programu Erasmus+ spotkało się we Florencji, chcąc podzielić się swoim doświadczeniem z pracy w programach Komisji Europejskiej, aby zainspirować inne osoby do uczestnictwa w edukacyjnych projektach europejskich.
Dwudniowe intensywne szkolenie poświęcone było rozwijaniu umiejętności miękkich i komunikacyjnych oraz wystąpieniom publicznym. Drugiego dnia odbyły się również spotkania i dyskusje ze studentami uniwersytetów i uczniami klas maturalnych liceów florenckich, podczas których uczestnicy wydarzenia przedstawiali własne doświadczenia w pracy w różnych projektach Erasmus+.
Polskę reprezentowała we Florencji pani dziekan prof. dr hab. Renata Nowakowska-Siuta, która zaprezentowała znaczenie działań wspierających i edukacyjnych Wydziału Nauk Społecznych w sytuacji kryzysu migracyjnego wywołanego wojną na Ukrainie oraz efekty innych działań podejmowanych w Wydziale wobec imigrantów, także te które są podejmowane we współpracy z Polską Radą Ekumeniczną. Przedstawione zostały również wyniki projektu TORAL realizowanego w ramach Erasmus+ Partnerstwa Strategiczne.