Ułatwienia dostępu

Porozumienia o współpracy z ośrodkami zagranicznymi

W Wydziale Nauk Społecznych współpraca zagraniczna ma różnorodne wymiary. Istotne są zwłaszcza działania oparte na szeregu dwustronnych umów partnerskich z różnymi podmiotami zagranicznymi. W chwili obecnej Wydział prowadzi bezpośrednią współpracę z uczelniami z Czech,  Niemiec, Ukrainy i Izraela. Wydział rozwija także współpracę zagraniczną poprzez uczestnictwo w programach naukowo-dydaktycznych na poziomie uniwersyteckim. Wydział aktywnie uczestniczy w wielu umowach partnerskich , co pozwala na szeroką współpracę z uczelniami i naukowcami z wielu ośrodków akademickich, również spoza Europy.

Współpraca zagraniczna przynosi efekty również poprzez organizację międzynarodowych konferencji naukowych, seminariów, warsztatów oraz publikacje zagraniczne.

 Obecnie Wydział posiada kilkanaście podpisanych umów o współpracy, w tym umów podpisanych przez Uczelnię w ramach programu  ERASMUS +, co umożliwia wymianę pracowników naukowych i studentów z renomowanymi uczelniami z innych regionów świata.

Rozwój współpracy zagranicznej Wydziału Nauk Społecznych otwiera liczne możliwości zarówno dla studentów, jak i dla kadry naukowej. Wizyty przedstawicieli zagranicznych uczelni dają niepowtarzalną szansę na kontakt z autorytetami w dziedzinach związanych z relacjami międzynarodowymi. Ponadto pozwalają one na poszerzenie wiedzy poprzez konfrontację z rzeczywistymi wyzwaniami. Wymiana studencka sprzyja budowaniu wartościowych relacji z zagranicznymi środowiskami akademickimi oraz lepszemu zrozumieniu różnorodności kulturowej i globalnych wyzwań. Oficjalne porozumienia umożliwiają studentom zdobycie cennego doświadczenia w innych krajach, co stanowi nieocenione wsparcie w dzisiejszym globalnym środowisku edukacyjnym.

Facebook
Facebook
YouTube
Instagram