Ułatwienia dostępu

Pracownia Języków Obcych i Sportu

Kierownik Pracowni:

mgr Ewa Sojka

Członkowie Zespołu:

mgr Oksana Velyka

mgr Justyna Tarnowska

mgr Maciej Wenta

Zajęcia prowadzone w ramach Pracowni:

Lektoraty:

Kursy języków obcych (j. angielski, j. niemiecki, j. rosyjski) prowadzone są przez cztery semestry w wymiarze 120 godzin łącznie na studiach dziennych I stopnia oraz na jednolitych studiach magisterskich. Celem zajęć jest wyrobienie i rozwijanie kompetencji językowo-komunikacyjnych w zakresie: rozumienia, czytania, pisania i mówienia na poziomie biegłości językowej B2. Zajęcia służą podnoszeniu stopnia wrażliwości językowej i kształceniu kompetencji komunikacyjnych dla potrzeb zawodowych i nieformalnych.

Lektorat rozszerzony dla studentów Wczesnej Edukacji z Nauczaniem Języka Angielskiego.

Język polski jako obcy:

Zajęcia fakultatywne z Języka Polskiego jako Obcego dedykowane są dla studentów spoza Polski oraz dla uczestników programu Erasmus+. Prowadzone są w wymiarze 30 godzin na I roku studiów I stopnia oraz jednolitych studiów magisterskich. Celem zajęć jest praktyczna nauka języka polskiego metodą immersji językowej oraz zapoznanie z wybranymi aspektami tradycji i kultury polskiej.

Zajęcia w językach obcych:

Wiedza o Krajach Anglojęzycznych dla studentów IV roku Wczesnej Edukacji z Nauczaniem Języka Angielskiego 

Sprawności Językowe we Wczesnym Nauczaniu Języka angielskiego dla studentów III roku Wczesnej Edukacji z Nauczaniem Języka Angielskiego 

Translatorium Pedagogiczne w językach obcych (j. angielski, j. niemiecki, j. rosyjski) dla studentów studiów II stopnia oraz jednolitych studiów magisterskich w Wydziale Nauk Społecznych. Zajęcia te mają na celu rozwijanie kompetencji językowych studentów na poziomie B2+ w aspekcie leksykalnym i komunikacyjnym, z uwzględnieniem specjalistycznej terminologii w zakresie nauk społecznych.

Egzamin z nowożytnego języka obcego:

Egzamin na poziomie co najmniej B2 z wybranego języka nowożytnego (angielskiego, niemieckiego lub rosyjskiego) przeprowadzany jest co do zasady w semestrze letnim na III roku studiów I stopnia lub jednolitych studiów magisterskich. Potwierdza on poziom biegłości językowej według Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego Rady Europy (ESOKJ).

Facebook
Facebook
YouTube
Instagram